Реформа освіти: що з 1 вересня зміниться для першокласників
З нового навчального року в Україні набуває чинності реформа освіти, яку Верховна Рада схвалила ще восени минулого року. Над реформою Міністерство освіти та науки працювало два роки, був врахований досвід семи країн світу – Канади, Фінляндії, Польщі, Шотландії, Ірландії, Франції та Сінгапуру. Також уперше реформа підтримана значним фінансуванням, на неї передбачено 1 мільярд 869,8 мільйона гривень. Зокрема, 386,5 мільйонів гривень на підвищення кваліфікації вчителів і 998,7 мільйона гривень на забезпечення початкових класів навчальними засобами та мобільними меблями. До 1 вересня залишилося зовсім небагато.
З якими змінами зіткнуться першокласники та їхні батьки?
Одне з головних нововведень полягає в тому, що діти, які підуть до школи цього року, навчатимуться 12 років. Згідно з новим законом, середня освіта буде розділена на три рівні. Перший – початкова освіта (4 роки), її реформа стартує цьогоріч. Другий – базова середня освіта тривалість 5 років (із 1 вересня 2022 року). Третій – профільна середня освіта тривалістю три роки (з 1 вересня 2027 року), яка складатиметься з двох рівнів.
З 1 вересня цього року 1-4 класи вже вчитимуться за новим навчальним планом. Згідно з ним, у першому класі більше годин (315 замість 272) буде приділено вивченню мови та літератури й математики (140 замість 136). На предмети «Громадянськість та історія», «Природознавство», «Суспільство і здоров'я», «Технології та інформатика» буде виділено 140 годин, а фізкультури стане менше (105 годин замість 136).
У 2-4 класах також зросте кількість годин на математику, мову та літературу. Збільшаться години на громадянськість та історію. Фізкультурою діти займатимуться стільки ж, скільки й у першому класі. Порівняно з першим класом удвічі збільшать додаткові години для вивчення предметів.
Зміняться також оцінювання та домашні завдання в початкових класах. У першому класі додому дітям взагалі не будуть нічого задавати, в другому – за рішенням керівництва школи, але щоб це займало у школярів не більш ніж 45 хвилин. У 3-4 класах домашнє завдання вже буде, на нього в дітей має йти максимум 1 година 10-30 хвилин. Крім того, в 1-2 класах буде виключно вербальне оцінювання, тобто оцінюватиметься процес навчання, а не результат. У 3-4 класах до цього додасться підсумкове оцінювання.л
Оригінальна стаття: https://www.facebook.com/osvitakieva/videos/227850747881325/